Upamiętnianie - prelekcje, wystawa i spektaklPRELEKCJE O GEN. ELŻBIECIE ZAWACKIEJ

Fundacja w ramach swoich działań statutowych oferuje prelekcje i wykłady poświęcone gen. Elżbiecie Zawackiej. Koszt: 150 zł/w siedzibie Fundacji; koszt poza siedzibą Fundacji: 150 zł + koszty przejazdu i ewentualnego noclegu. Chcąc zamówić prelekcję należy przesłać na adres sekretariat@zawacka.pl maila z zamówieniem, określając miejsce i proponowany czas spotkania.


Prelekcji mogą towarzyszyć pokaz zdjęć z życia gen. Zawackiej i prezentacja filmu: "Elżbieta Zawacka. Miałam szczęśliwe życie...", reż. M. Widarski, prod. Fundacja Filmowa AK.


Wśród prelegentów są:
- dr Katarzyna Minczykowska, historyk, archiwistka, współpracowniczka gen. Elżbiety Zawackiej w latach 1997-2000 i pracownik jej Fundacji od 1997 r. do chwili obecnej. Autorka m.in. książki: Cichociemna. Gen. Elżbieta Zawacka (1909-2009), "Zo", Toruń-Warszawa 2014 (Nagroda Klio I stopnia w kategorii autorskiej)
- Dorota Kromp, historyk, osobista sekretarz gen. Elżbiety Zawackiej w latach 2000-2009
- Anna Mikulska, bibliotekarka, dokumentalistka działu: Archiwum WSK oraz współpracowniczka gen. Elżbiety Zawackiej w latach 2005-2009

 

WYSTAWA "MINĘŁO STO LAT_____(1909-2009). KILKA OBRAZÓW Z ŻYCIA GEN. ELŻBIETY ZAWACKIEJ "ZO"

Wystawa składa się z 30 paneli fotograficznych o wymiarach 100 zm x 146 cm (stelaż ma wysokość 250 cm), na których prezentujemy unikatowe zdjęcia z życia gen. E. Zawackiej. Wystawę można wypożyczyć za dobrowolną opłatą przeznaczoną w 100% na realizację celów statutowych Fundacji (wystawiamy rk). Transport i montaż wystawy zamawiający zapewnia we własnym zakresie.


Kurator: dr Katarzyna Minczykowska
Opracowanie graficzne: dr Tomasz Pietrzyk


Stelaż, za pomocą którego prezentowana jest wystawa, jest łatwy w montażu i można go ustawić w każdym pomieszczeniu, którego wysokość to min. 251 cm. Do wystawy dołączamy też baner tytułowy drukowany na siatce, ulotki nt. gen. E. Zawackiej w wersji elektronicznej do druku oraz plakat tytułowy też w wersji elektronicznej do druku.

W otwarciu wystawy możliwy jest też udział przedstawicieli Fundacji, przedstawiających życiorys gen. E. Zawackiej za pomocą prezentacji multimedialnej.

Do końca 2016 r. wystawa jest zarezerwowana. Rezerwacje na rok 2017 przyjmujemy pod adresem: sekretariat@zawacka.pl, temat: "wypożyczenie wystawy: 'Elżbieta Zawacka'".

Dofinansowanie: Gmina Miasta Toruń, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczenstwa, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

 

SPEKTAKL O GEN. ELŻBIECIE ZAWACKIEJ

Fundacja poleca też monodram Teresy Stępień-Nowickiej "Elizabeth Watson - cichociemna", który powstał na kanwie życie jedynej kobiety cichociemnej, gen. Elżbiety Zawackiej.

 

Scenariusz i reżyseria: dr Inka Dowlasz
Wykonanie: Teresa Stępień-Nowicka
Konsultacja historyczna: dr Katarzyna Minczykowska

 

Spektakl można zamówić dezpośrednio w Agencji Artystycznej Art-Tes (art-tes@o2.pl) lub za pośrednictwem Fundacji (sekretariat@zawacka.pl).

Cena każdorazowo podlega negocjacji. Salę zapewnia zamawiający.


Pytania szczegółowe można kierować na adres: sekretariat@zawacka.pl