WYKŁADY O GEN. ELŻBIECIE ZAWACKIEJ

Fundacja w ramach swoich działań statutowych oferuje wykłady poświęcone gen. Elżbiecie Zawackiej na terenie Polski oraz w Londynie, Wiedniu czy Paryżu.

 

Wykłady wygłasza dr Katarzyna Minczykowska, historyk, archiwistka, współpracowniczka gen. Elżbiety Zawackiej w latach 1997 - 2000 i pracownik jej Fundacji od 1997 r. do chwili obecnej. Autorka m.in. książki: Cichociemna. Gen. Elżbieta Zawacka (1909-2009), "Zo", Toruń-Warszawa 2014 (Nagroda Klio I stopnia w kategorii autorskiej).

 

Wystarczy napisać pod adres: kmt[at]zawacka.pl i zamówić wykład, który jest bezpłatny.

 

Wykłady dofinansowuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę.

 

 

WYSTAWA "MINĘŁO STO LAT... (1909 - 2009). KILKA OBRAZÓW Z ŻYCIA GEN. ELŻBIETY ZAWACKIEJ "ZO"

Wystawa składa się z 30 paneli fotograficznych o wymiarach 100 cm x 146 cm (stelaż ma wysokość 250 cm), na których prezentujemy unikatowe zdjęcia z życia gen. E. Zawackiej. Wystawę można wypożyczyć za dobrowolną opłatą przeznaczoną w 100% na realizację celów statutowych Fundacji (wystawiamy rk). Transport i montaż wystawy zamawiający zapewnia we własnym zakresie.


Kurator: dr Katarzyna Minczykowska
Opracowanie graficzne: dr Tomasz Pietrzyk


Stelaż, za pomocą którego prezentowana jest wystawa, jest łatwy w montażu i można go ustawić w każdym pomieszczeniu, którego wysokość to min. 251 cm. Do wystawy dołączamy też baner tytułowy drukowany na siatce, ulotki nt. gen. E. Zawackiej w wersji elektronicznej do druku oraz plakat tytułowy też w wersji elektronicznej do druku.

W otwarciu wystawy możliwy jest również udział przedstawicieli Fundacji, przedstawiających życiorys gen. E. Zawackiej za pomocą prezentacji multimedialnej.

Rezerwacje Fundacja przyjmuje pod adresem: sekretariat@zawacka.pl, temat: "wypożyczenie wystawy: 'Elżbieta Zawacka'".

Dofinansowanie: Gmina Miasta Toruń, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczenstwa, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

 

SPEKTAKL O GEN. ELŻBIECIE ZAWACKIEJ

Fundacja poleca też monodram Teresy Stępień-Nowickiej "Elizabeth Watson - cichociemna", który powstał na kanwie życia jedynej kobiety cichociemnej, gen. Elżbiety Zawackiej.

 

Scenariusz i reżyseria: dr Inka Dowlasz
Wykonanie: Teresa Stępień-Nowicka
Konsultacja historyczna: dr Katarzyna Minczykowska

 

Spektakl można zamówić bezpośrednio w Agencji Artystycznej Art - Tes (art-tes@o2.pl) lub za pośrednictwem Fundacji (sekretariat@zawacka.pl).

Cena każdorazowo podlega negocjacji. Salę zapewnia zamawiający.


Pytania szczegółowe można kierować na adres: sekretariat@zawacka.pl